First Aid Basics

Z Základy prvej pomoci
Prejsť na: navigácia, hľadanie
First Aid Basics - obsah

Obsah

First Aid Basics je freewarový edukačný software pre Microsoft Windows poskytujúci základné informácie o medicínskej prvej pomoci, ktorý môže byť použitý ako úvod do medickej pomoci a ako príprava na štúdium oficiálnych publikácií.

First Aid Basics pracuje na všetkých 32-bitových verziách Microsoft Windows (teda Windows 95 a ďalších). Beží tiež pod Linuxom s inštalovaným emulátorom Windows.

Hlavné charakteristiky

Program obsahuje dáta o kardiopulmonárnej resuscitácii (KPR), pomoc pri infarkte, bolestiach, kúsnutiach, bodnutiach hmyzom, fraktúrach, vykĺbeninách, hypertermii, omrzlinách atď. Jedna časť popisuje pomôcky prvej pomoci ako sú obväzy, náplasti, lieky, doporučený obsah lekárničky a tiež postupy ich použitia. Špeciálna časť je venovaná prevencii, ako sa vyhnúť úrazom a infekciám v každodennom živote i behom prvej pomoci. Video časť obsahuje grafickú prezentáciu KPR. Program tiež obsahuje slovník (glosár) častých termínov a linky na informačné weby.

Jazykové verzie

Software má 3 jazykové verzie:

  1. Anglicky
  2. Anglicky - Česky
  3. Anglicky - Slovensky
Animácia KPR

Video časť

Video časť obsahuje animáciu KPR jednou osobou. Obsiahnuté sú inštrukcie pre postup krok za krokom a jednoduché doporučenia časových intervalov.

Médiá

Od uvedenia v 9/2004 First Aid Basics je v zozname viac ako 100 softwarových archívov a od niektorých dostal najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek - TopQualityFreware.com, BestVistaDownloads.com, MaxxDownload.com atď. Niektoré časopisy zaradili program na svoje CD/DVD - Freesoft a PC Space (Slovensko), Download.bg (Bulharsko), PC Update (Austrália) a Computer (Česko). 24.7.2005 bol selektovaný ako Download dňa na WordVillage.com.

Osobné nástroje